החלטת שאת רוצה לעצב אופנה או לעצב בגדי ים? איזה כיף, מבטיחה לך שתיהני! זה לא הולך להיות מסע קל, אבל מניסיון אישי של יותר מ-20 שנה, זאת הולכת להיות חוויה.

הנה כמה טיפים לשנה החדשה שיעזרו לך בדרך החדשה שלך:

טיפ מס׳ 1: קחי כמה ימים כדי לחשוב, לדמיין ולתכנן. 

מהרגע שתיכנסי לאדרנלין של קולקציה ועסק חדשים, לא יהיה לך רגע כדי לחשוב ולחשב מסלול מחדש, ולכן כדאי שתנסי לחשוב על תרחישים ומקרים אפשריים כבר בהתחלה.  

טיפ מס׳ 2: תחליטי מה הנישה וקהל היעד שלך. 

כבר כתבתי על זה בפוסט אחר, אבל הרבה לפני שבונים את הגזרות, בוחרים את הבדים או תופרים את הקאפים, את קודם כל צריכה להבין מי השוק שלך, מה הנישה שלך ומה קהל היעד שלך. למה זה חשוב? כי את עסק חדש ואת רוצה להתמקד כדי להצליח.

טיפ מס׳ 3: תביני את השוק והמתחרים שלך. 

את צריכה לשאול את עצמך אם את פועלת בשוק צפוף או מרווח, האם את מתמודדת מול מתחרים גדולים או קטנים, רשתות מוכרות או עסקים של אישה אחת, שוק של מוצרי יוקרה או של אופנת רחוב, וכו׳ וכו׳. זה קריטי כדי שתוכלי לבנות לעצמך יתרון תחרותי שיאפשר לך למכור הרבה יותר.

טיפ מס׳ 4: תייצרי לעצמך בידול. 

כולם מוכרים אותו דבר בשוק? תמצאי את הערך המוסף שאת מביאה. אולי זה בדים שלאף אחד אין? גזרות שאף אחת אחרת לא משתמשת בהן? טרנד שאת זיהית שייכנס לישראל בקיץ הבא? ואולי זה בכלל מבנה העלויות הנמוך של העסק שלך (כי למדת בעצמך לבנות גזרות בקורס בגדי הים שלי…) שמאפשר לך למכור במחירים נמוכים יותר מכולם. לא משנה מה הייחוד שלך, תוודאי שהוא קיים ותדגישי אותו בקמפיינים השיווקיים שלך.

טיפ מס׳ 5: תבני תקציב ריאלי לשוק ולמשאבים שלך. 

פנטזיות וחלומות זה חשוב, אבל ברגע שמתחילים עסק צריך גם לפעמים לרדת לקרקע המציאות. שבי ותביני כמה כסף את מוכנה להוציא על עלויות ייצור, שיווק, מכירה וכו׳, איך את מתכננת לתמחר את המוצרים שלך, איך את מתכננת לשווק אותם ואיך את מתכננת לייצר אותם. ברגע שיהיה לך תקציב ראשוני, תתחילי לבדוק תרחישים אפשריים: מה קורה אם פחות הולך לי בהתחלה? מה קורה אם אני מצליחה בטירוף? לכל תכנית צריכים להיות מקרים ותגובות שעל פיהם התכניות והתקציב ישתנו.

וטיפ נוסף עליי – תלמדי לעצב ולתפור את בגדי הים בעצמך. לא רק שתיהני, אלא שתוכלי להקים מותג בגדי ים עם עלויות ייצור נמוכות מאוד, כמו רבות מהסטודנטיות של קורסי בגדי הים, הספורט, האופנה ההלבשה תחתונה שלי! 

בהצלחה!